Close

nieadekwatnie.pl

porady jak wrócić do codzienności po urlopie

Badabum, wracasz do domu po urlopie i co teraz? Czyżby ogarniał Cię smutek z tego powodu? Czy czujesz tą bezradność na myśl o powrocie? Czy już czujesz te ciarki na skórze na myśl o spojrzeniu prosto w oczy rzeczywistości? Ja tak  miałam, teraz nie jest najgorzej z powrotem. Dlatego chciałabym Ci dzisiaj przedstawić 5 porad, które ułatwią powrót z urlopu. Miłego czytania!

1. Rozpakuj się

Zalegająca przez parę  dni walizka czy plecak to istne zło. Wierzcie mi – wiem coś o tym. Sama potrafiłam trzymać przez wiele dni nierozpakowane rzeczy, które nie dość, że wprowadzają nieład do pokoju, to przede wszystkim utrzymują mnie w poczuciu, że jeszcze urlop się nie skończył. Dlatego też wywal wszystko i uporządkuj. Kosmetyki, ciuchy, inne rzeczy  – niech wrócą na swoje miejsce. Żadnych kosmetyczek czy siatek.

2. Zrób pranie

Rzeczy rozpakowane, teraz czas na pranie! Kiedyś potrafiłam z tym zwlekać, trzymając brudne rzeczy  przez nawet tydzień w brudniku. Od kiedy zmniejszyłam liczbę ciuchów, to wiem jedno – muszę zrobić pranie od razu. Składanie czystych ciuchów po powrocie mówi mi jedno – to jest koniec urlopu, czas powrócić do rzeczywistości. 

3. Spisz listę zadań

Usiądź z kawą/herbatą/piwem/winem, weź notes czy kalendarz i zrób to – spisz to, co musisz zrobić. Odpisać na maile, posprzątać, zrobić obiad czy cokolwiek.  Urlop się skończył, jesteś z powrotem w domu, życie toczy się dalej. Dlatego też czas powrócić do życia codziennego i powoli zacząć to co należy robić.

4. Uporządkuj zdjęcia

Kto z wakacji nie wraca ze zdjęciami? Zrzuć je wszystkie z aparatu czy telefonu, przejrzyj, powywalaj te nieostre czy bezsensowne. Jeszcze raz przejrzyj i powtórz czynności. Stwórz folder na chmurze/zdjęcia google/gdziekolwiek. Wyselekcjonuj te, które nadają się do pokazania i przerzuć je tam. Nie zwlekaj, najlepiej to zrobić póki pamięć jest świeża. Teraz pozostało Ci tylko wspominać ;).

 5. Staw czoło rzeczywistości

Najważniejsza porada, która sumuje wszystkie cztery punkty. Pogódź się z końcem urlopu i żyj dalej. Wróć na studia/do szkoły/do pracy. Działaj i zrób tak, aby powrót nie był taki straszny. Wspaniale wspominaj swoje wakacje i rób wszystko, aby  powrót z następnego wyjazdu był o wiele mniej bolesny! 🙂

Leave a comment

Facebook plugin is not configured. Please add a website for the facebook comments and a number of comments from the Dashboard > Suarez > Additional Options > Facebook.

Your name
Your email address
Website URL
Comment