Close

nieadekwatnie.pl

5 rzeczy, które warto zrobić przed snem

Nowy dzień, nowe możliwości. Warto zrobić parę rzeczy, które pomogą nam wstać z łózka jeszcze bardziej pozytywnym, parę rzeczy, które nie wymagają wiele czasu.

1. Ogarnij pokój

Nie chce się? Ale warto. Po co się z rana potykać o ciuchy rzucone na podłogę, patrzeć na kubki po herbacie i kawie na biurku. Warto spędzić te 5 czy 10 minut na wieczornym ogarnięciu pokoju. Ja tyle poświęcam, wkładam do szafy ciuchy z dnia dzisiejszego, sprzątam naczynia czy odkładam wszystko na swoje miejsce. W łazience za to staram się mieć czystą umywalkę i spryskać na noc wnętrze muszli klozetowej wodą z octem. I od razu lepiej!

2 Wywietrz w pokoju

Kiedy idziesz myć ząbki przed spaniem, czy cokolwiek innego  – otwórz okno szeroko na chwilę. Przewietrz w pokoju, niech świeże powietrze wpadnie. Warto też wywietrzyć aromat po paleniu świeczek czy wosku.

Closet, Ubrania, Szafa, Odzież, Moda, Koszulki, Spodnie

3. Przygotuj ubrania na jutro

Nie ma to tamto, wieczorem możesz przewidzieć pogodę na jutro, przygotuj więc ubrania. Skróci to czas przygotowań z rana, a zamiast stać przy szafie i zastanawiać się co na siebie włożyć – spożytkuj czas inaczej. Przykładowo, będziesz miała chwilę na spanie czy prysznic.

4. Spisz rzeczy do zrobienia na jutro

Okej, już dzisiaj nic pożytecznego nie zrobisz. Weź więc głęboki oddech, spisz co Cię czeka na jutro. Będzie to swojego rodzaju oczyszczenie umysłu i przygotowanie na dzień jutrzejszy.

Kawa, Napisać, Tabela, Notatnik, Piśmie, Puchar, Ręce

5. A przede wszystkim… Wyluzuj się

Weź książkę, odpal serial. Zrelaksuj się jak możesz. Jutro nowy dzień, nowe możliwości. Wycisz się, wygoń wszystkie szare myśli. I śpij.

 


A Wy co robicie przed snem?:)

Leave a comment

Facebook plugin is not configured. Please add a website for the facebook comments and a number of comments from the Dashboard > Suarez > Additional Options > Facebook.

Your name
Your email address
Website URL
Comment