Close

nieadekwatnie.pl

czwartech-1-masz-bloga-odpicuj-go-pod-wzgledem-seo

SEO zajmuje się praktycznie na co dzień. Także czas przedstawić parę podstawowych wskazówek, na które warto zwrócić uwagę, jeśli prowadzisz bloga na WordPressie. Po co? A bo lepiej być „przyjaznym” i dobrze czytelnym dla wujka Googla;) A więc uwaga, uwaga, czas zdradzić super tajne informacje! ;)) Spokojnie, rzeczy, które wymienię za chwilę są super proste do naprawienia. Okej, czasami potrzeba znać się na tym gdzie można edytować szablon czy podstawy html i css.  No, ale po co mamy znajomych? 🙂 Nie chcę też tłumaczyć co i jak zrobić. Na początku wolę po prostu zarzucić hasłami 🙂

1. Nagłówki

Czyli „po htmlsku” h1, h2, h3, …, hn. Warto trzymać się zasady: najważniejszy nagłówek to h1, najmniej ważny to np. nagłówek h6. A, nie powinny się powtarzać.

Czyli powiedzmy, że na stronie z wpisem najważniejszym nagłówkiem (h1) jest tytuł posta, no bo w końcu ten tytuł jest treścią unikalną i nim chcemy zwrócić uwagę naszych odbiorców, za to mniej ważnym nagłówkiem będzie nazwa strony, więc może zostać h2. Za to na stronie głównej warto mieć h1 jako nazwa strona, a h2 (a nawet i mniej) – tytuły postów.

 <h1 class="entry-title" itemprop="headline">5 darmowych, fajnych fontów</h1>

Proste? Proste;)  Tak, wiem. Szewc w dziurawych butach chodzi.

2. Meta tagi

Okej, prosto mówiąc – są dwa „podstawowe” meta tagi: title i description. Title to ten, który pokazuje się pogrubiony w wynikach wyszukiwarki Google, a description to ten, który ma dłuższą treść.

meta tagi wordpress
image-211

3. Obrazki, a raczej ich alty

Dodając obrazki do wpisu, staraj się wpisywać ich tekst alternatywny. Pomijam już, że warto nazywać same obrazki tematycznie. Po co to? Ano, żeby był ład i porządek, ot co! Uwierz mi, nieco zwiększysz szansę, że ktoś znajdzie Twojego bloga:)

dodawanie alt do obrazków
image-212

4. Schema

Schema pozwoli nam wyróżnić pewne dane. Podajesz numer telefonu, adres mailowy? Świetnie! Pokaż zatem wujkowi, że je podałaś i żeby wiedział, że numer telefonu jest numerem telefonu, a nie np. Twoją wagą;) Więcej na temat Schemy znajdziecie tutaj –> https://schema.org.

5. Szybkość ładowania się strony

Postaraj się, aby obrazki na blogu nie były ogromnych rozmiarów, zoptymalizuj je, aby szybko się ładowały. Nie dodawaj zbędnych widgetów. Dobrze też skorzystać z narzędzia Google – PageSpeed Insights, który zbada jak szybko ładuje się Twój blog i da wskazówki co można poprawić.

 

To na razie tyle. A nóż coś komuś pomogłam, a jak.

Ps. od dzisiaj wprowadzam nową serię – CzwarTECH. Taka gra słów. Oczekujcie spraw bardziej „technicznych” co czwartki!

Leave a comment

Facebook plugin is not configured. Please add a website for the facebook comments and a number of comments from the Dashboard > Suarez > Additional Options > Facebook.

Your name
Your email address
Website URL
Comment